Bereikbaar donderdag
tussen 19:00 en 20:00 uur.
(010) 340 06 80
hulpdienstrotterdam@sp.nl
De SP Rotterdam komt vaak in de krant, op websites, en op radio en televisie. Kijk hier voor een overzicht.
NU IS DE TIJD! Sympathiseer je met de SP? Lid worden is nog veel beter en kan al voor vijf euro per kwartaal. Mee denken, mee doen, mee winnen. Je ontvangt het boek ‘Hoe dan Jan’ en het SP-nieuwsblad de Tribune. Steun de SP en sluit je nu aan!
29-10-2009 • Vandaag presenteerde de SP haar alternatieve begroting voor 2010: Een beter Rotterdam voor hetzelfde geld (PDF). In de alternatieve begroting laat de SP zien dat het uitvoeren van haar plannen voor Rotterdam mórgen al kan beginnen, en dat de ideeën van de SP haalbaar en betaalbaar zijn. De SP kiest in haar begroting onder andere voor 2000 nieuwe banen in de Rotterdamse buurten en voor meer armoedebestrijding, voor het investeren van 100 miljoen in het opkopen van woningen van huisjesmelkers, en voor het eerlijker verdelen van de lokale belastingen. De begroting wordt de komende weken in de gemeenteraad besproken.
Het huidige Rotterdamse gemeentebestuur van PvdA, CDA en GroenLinks maakt vaak verkeerde en rechtse plannen, vindt de SP. Betaalbare woningen worden gesloopt, en er worden dure huizen en prestigeprojecten gebouwd waar geen Rotterdammer op zit te wachten. Overal worden camera's opgehangen en samenscholingsverboden ingesteld, maar in jongerenwerk en -voorzieningen wordt niet geïnvesteerd. Projectontwikkelaars krijgen vanwege de crisis een blanco cheque van 200 miljoen euro van de gemeente, terwijl mensen in de bijstand steeds verder erop achteruit gaan en geen enkele kans krijgen op fatsoenlijk betaald en zinvol werk.
De SP wil dat anders. We willen schrappen in rechtse hobby's als de EDBR, snoepreisjes naar het buitenland, topsalarissen bij bedrijven waarvan de gemeente eigenaar is, en kredieten voor projectontwikkelaars om hun dure nieuwbouw overeind te houden. We willen investeren in werkgelegenheid voor Rotterdammers, in armoedebestrijding, in betaalbare huisvesting, in jongerenwerk en -voorzieningen, in betaalbaar openbaar vervoer, en in echte zeggenschap voor Rotterdammers. We kiezen voor eerlijkere lokale belastingen, waardoor gewone Rotterdammers er 150 euro per jaar op vooruit gaan. Dat kunnen we allemaal mórgen al doen. In haar alternatieve begroting geeft de SP daarom een uitgebreid en onderbouwd overzicht van zaken die wij willen veranderen als wij deze stad besturen, en hoe we dat gaan betalen.
Shortlink voor dit bericht: http://sp.nl/9ntaq